TALENTPRISEN - vindere
 

2019 (Uddelt 2020)
Malene Kejlstrup Sørensen, Randers BMX


2018 (Uddelt 2019)
Valdemar Christian Astrup-Jensen - Randers Bueskyttelaug

2017 (03.02.2018)
Kasper Waarst Høgh - Randers Freja / Randers FC

2016 (28.01.2017)
Oliver Møller Jensen - Randers Karate Skole

2015 (30.01.2016)
Jacob Lassen - Randers HH

2014
Nicolai Poulsen - Randers Freja / Randers FC

2013
Morten Bo Jensen - Randers Thunder AFC

2012
Niels Korfitz Mortensen - Randers gymnastiske Forening

2011
Christoffer Mikkelsen - Randers Sportsklub Freja Atletik

2010
Mikkel Cramer - Randers Sportsklub Freja Fodbold

2009
Klaus Bilde - Randers Fjord Golfklub

2008
Cæcilie Sams - Randers Sportsklub Freja Atletik

SIKR pokalen

2007
Johan Weiss - Randers Bueskyttelau

2006    
Christian ?? - Randers Roklub

2005    
Iben Høgh-Pedersen - Randers Freja Atletik & Triatlon

2004
-

2003
Iben Elholm Andersen - Randers Volleyballklub

2002
Tina Andersen - Randers Golfklub

2001
Majken Honoré & Jesper Sørensen - Randers Sportsdanserforening

2000
Sannah Madsen - AK Frem (vægtløftning)

1999
Trine Hejl - Randers Lawn Tennis Club

1998
Jeanette Riis - Randers Bueskyttelaug

1997
Katrine Fruelund - Randers HK (Vorup FB)

1996
Camilla Hoff - Randers Ski Klub

1995
Kasper Ødum - Randers Badminton Klub

1994
Dan Jensen - Randers Motor Sport, BMX-cykling

1993
Sanne Schmidt - RC 1910

1992
Anja Lindholm Pedersen - Randers Freja Atletik

1991
Louise Munch - Hornbæk SF (håndbold)

1990
Thor Rasmussen - Randers Freja Atletik

1989
Claus Jørgensen - Marchklubben Nørrevang

1988
Charlotte Sass Jensen - Randers Freja Atletik

1987
Morten Herping - Randers Freja Håndbold

1986
Saffet Bozdogan - Randers Karate Skole

Aktuelt/Folkebladets pokal

1985
Erik Sørensen - RB Cimbria

1984
Niels Steffensen - AK Frem (brydning)

1983
Carsten Lange - Randers Real Atletik

1982
Margit Louring - Randers Karate Skole

1981
Lene Jensen - Randers Bueskyttelaug

1980
Intet repræsentantskabsmøde

1979
Per Kærsgaard - RC 1910

1978
Hans Olav Christensen - Randers Atlet Club (RAC)

1977
Morten Hausborg - RS Neptun

1976
Lene Jensen - Randers Bueskyttelaug

1975
Knud Lynge (Laursen) - RC 1910

1974
Jørgen Rasmussen - Randers Freja

1973
Helge Vonsyld - Randers Freja

Folkebladets Idrætspris

1972
Poul Knudsen - Randers AC

1971
Kirsten Campbell - RS Neptun

1970
Jørgen Schmidt - RC 1910

1969
Jørgen Schmidt - RC 1910

1968
Flemming Kempel - Randers KFUM (atletik)

1967
Peter Mogensen - AK Frem (vægtløftning)

1966
René Møller - Randers Freja (fodbold)

1965
Walther Højbo (Jensen) - Randers Freja (atletik)

1964 
Vagn Frandsen - Randers Bueskyttelaug

1963
Ole Steen Mortensen - Randers Freja (atletik)

1962
Jens Pedersen - Randers Freja (atletik)

1961
Jørn Palsten - Randers Freja (atletik)

1960
Jørn Palsten (Nielsen) - Randers Freja (atletik)

1959
Carl Christian Tømmerby - Randers Freja (fodbold)

1958
Birthe Knudsen - Randers Freja (atletik)

1957
Henning Sand Sørensen - Randers AC (boksning)

1956
Peter Rasmussen - Randers Freja (atletik)

1955
Ib Kjær - AK Frem (brydning)

1954
Bjarne Sørensen - Randers Freja (4 JM i 3 sportsgrene!)

1953
Flemming Barchmann - Randers Freja (atletik)

1952
Jens Peter Reggelsen - Randers Freja (fodbold)

KONTAKTINFO

S.I.K.R.
Vestergade 15
8900 Randers C
tlf. 86 41 53 30
sikr@tdcadsl.dk
FIND VEJ

FORENINGSOPLYSNINGER

Udfyld skemaet og få korrespondance fra SIKR elektronisk i fremtiden.

KLIK HER!
Admin